Hodnocení trenéra Petra Balhárka:

„Sezóna 2022/2023 je čtvrtou sezónou, do které nastoupili naši muži a přesně do soutěže s názvem IV. třída. Před začátkem podzimu k nám přestoupili bratři Tomáš a Jan Kocmichové z TJ Lokomotiva Suchdol nad Odrou oddíl kopané a Lukáš Bajer z TJ Kunín . Později přišel Viktor Berka a všichni se stali výraznými posilami. Většina nás pasovala do role hlavního favorita na postup, upřímně jsem to trochu odmítal. Sice jsem počítal nebo si v duchu přál, abychom hráli kolem 3. místa, ovšem když sezóna začala a my měli po 6 zápasech 17 bodů s jedním inkasovaným gólem, trochu jsem začal věřit, že to letos bude dobrá sezóna! A můj osobní cíl a myslím, že i cíl týmu, se změnil a to, že chceme postup! Konečně máme široký kádr, takže když se omluví 2-3 hráči, máme za ně plnohodnotnou náhradu. Díky skvělým výsledkům a docela pohlednou hrou začali více chodit i diváci a to je dobře, protože pro lidi se ten fotbal přece hraje. Na jaře nás čeká 10 zápasů. Náskok máme 5 bodů, což není kdoví co, ale myslím, že máme již tak zkušený tým, který dokončí dobře rozjetou cestu za společným cílem!
Chci touto cestou poděkovat všem fanouškům, kteří podporují nejen naše muže, ale samozřejmě i naše žáky. Dále všem, kteří se starají o všechno kolem zápasů a hlavně všem hráčům.“

Zápasy mužů – podzim 2022:
TJ Sokol Žilina „B“ – TJ NIVA 0:2
TJ NIVA – SK Statek Nová Horka 3:0
FK Bílov – TJ NIVA 0:1ppk
FK Životice u NJ – TJ NIVA 0:6
TJ NIVA – FK Hodslavice 3:1
TJ NIVA – FK Skotnice „B“ 3:0
TJ Tatran Mankovice – TJ NIVA 3:2
TJ NIVA – TJ Sokol Žilina „B“ 4:1
SK Statek Nová Horka – TJ NIVA 1:2
TJ NIVA – TJ Tatran Mankovice 11:0
FK Skotnice „B“ – TJ NIVA 0:4

Tabulka střelců:
Jan Kocmich – 8
Lukáš Bajer – 8
Michal Liška – 4
Viktor Berka – 4
Jakub Slezák – 2
Vojtěch Růčka – 2
Jakub Pavlica – 2
Lukáš Wojciuch – 2
Marek Melichařík – 2
Radek Mikunda – 1
Radek Paprskář – 1
Denis Pavlík – 1
Radim Barvík – 1
Tomáš Mutina – 1