Je po sezóně a tak jsme se zeptali kapitána Áčka na pár věcí..

1) Jak bys zhodnotil z pozice kapitána právě skončenou sezónu?

Naše ambice po doplnění mužstva byly nejvyšší a jsem rád, že naše cesta k tomuto cíli byla suverénní. Kluci co nás posílili, nedovedli pouze potřebnou kvalitu, ale hlavně správně doplnili chemii týmu, která letos byla mimořádná. Viděl jsem 20 hladových lidí, kteří na sobě tvrdě pracovali, aby náš cíl byl splněn.

2) Jak vysoko ve své fotbalové kariéře řadíš úspěch, který se povedl?

Nevím jestli to je tím, že stárnu, ale je největším úspěchem. Myslím, že jsou dva důvody proč tomu tak je. První bude fakt, že jsem byl u znovuzrození našeho klubu po několikaleté pauze a řekněme si narovinu, nebylo to jednoduché zmrtvýchvstání. Proto zvednutí poháru nad hlavu bylo tak sladké. Druhý a asi hlavní byly oslavy po zisku poháru. Paradoxně v den našeho posledního zápasu a následného ukončení sezóny se hrálo finále ligy mistrů. Když jsem druhý den srovnal záběry naše a Manchesteru City, neviděl jsem rozdíl, řekl bych dokonce, že podle oslav jsme vyhráli ligu mistrů my!

3) Na konci prázdnin začneme novou soutěž, co od toho očekáváš?

Kvalita vyšší soutěže je opravdu diametrálně odlišná a bude to těžké si zvyknout na rychlejší a tvrdší hru. Je potřeba říci, že se opět podaří posílit tým o dalšího ostříleného šutéra, který se vrací zpět z okresního přeboru. Konkurence v týmu se opět navýší a dá se očekávat, že se bude makat ještě více, protože každý chce hrát. První rok čekám umístění do 5. místa.

4) Přijdou nějací noví hráči, jaký bys měl pro ně vzkaz?

Nechoďte s prázdnýma rukama!

5) Jsi zároveň trenérem přípravky, baví Tě pracovat s těmi nejmenšími? A jak to vidíš do budoucna tento „projekt“?

Mám úžasnou manželku, která mě stále podporuje v hraní a trénování přípravky, ale vše musí být s rozumem vyváženo. Proto mám děti 1x týdně na trénink, ale bez přihlášení do soutěže. Každopádně všeobecně mám děti rád a jsem rád, že mám tak skvělé děti, které jsou moc šikovné. Letos mám nově podporu dalších dvou trenérů, kteří mi hodně pomáhají za což jim děkuji. Budoucnost tohoto projektu vidím v zažehnutí jiskry pro fotbal, který bude následně Martin Mikunda (trenér žáků) dál rozfoukávat až po den, kdy přijdu na fotbal Áčka, dám si pivo a řeknu toho nebo tu jsem trénoval.

6) Co bys vzkázal svým svěřencům, fanouškům či spoluhráčům?

Svým svěřencům bych chtěl poděkovat, že poctivě chodí a baví se. Dále bych chtěl poděkovat fanouškům za skvělou podporu po celou sezónu a rád bych je pozval na sezónu novou, která bude mnohem napínavější. Nakonec spoluhráčům vzkážu jenom takovou drobnost: Jdeme si pro další pohár !!!!!!!