Dopolední utkání žáků v Děrném hodnotí trenér Martin Mikunda:
„Dnešní zápas byl ten nejlepší z celé sezóny z pohledu hry všech hráčů. Do zápasu jsme nastoupili v plné jarní sestavě v celkovém počtu hráčů 20, což je super! Ve 3. minutě jsme po krásně akci Tkadlec – Beránek – Kozar vstřelili gól z kopačky Kuby Kozara. Dále jsme se tlačili do brány soupeře, což mělo kýžený výsledek a ve 23. minutě po krásném rohu dal gól hlavou Lukáš Beránek a vedli jsme 2:0! Ještě do konce poločasu jsme měli několik šancí, některých tzv. tutových, ale gól jsme nedali, což bylo škoda. Soupeř ve 30. minutě snížil a poločas skončil 2:1 pro náš tým. Ve druhém poločase jsme pokračovali v tlaku na soupeřovou bránu, kdy jsme měli několik opět tutových šanci, avšak jsme gól nedali, což bylo škoda a zákonitě přišel trest, kdy v 62. minutě soupeř vyrovnal a v 72. minutě při závaru před naší bránou strhl vedení na svou stranu a takto i zápas skončil. Byl to opravdu nejlepší zápas sezóny, všichni na hřišti makali a snažili se a bylo to skvělé, body si všichni hráči zasloužili. Doufejme že již brzy příjdou. Všem hráčům i těm nejmenším, kteří v druhém poločase nehráli nebo jen málo, za dnešní výkon děkuji bylo to opravdu skvělé.
Další zápas hrajeme v neděli 21.5. od 13:30 doma proti Studénce.“
TJ DĚRNÉ – TJ NIVA 3:2 (1:2)
branky: J.Kozar, L.Beránek
To muži jeli do Nového Jičína, kde se na umělce představili proti FK Životice u Nového Jičína . Již před zápasem bylo několik omluvenek a nakonec jsme se sešli ve 13 lidech. Soupeř šel do vedení po proměněné penaltě – 1:0! Ještě do poločasu se nám po zásluze podařilo otočit skóre. Nejprve po krásné akci na pravé straně srovnal dorážkou Michal Liška a druhý gól přidal po parádní střele ze 20 metrů Martin Rulíšek – 1:2!
Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že vstřelíme co nejdříve třetí branku, ale dlouho se to nedařilo. Nakonec se prosadil po dorážce Tomáš Mutina – 1:3! Pak se prosadil hlavou dnes hrající trenér Petr Balhárek a skóre uzavřel po parádním centru Tomáše Kocmicha bratr Honza 1:5!
FK Životice u NJ – TJ NIVA 1:5 (1:2)
branky: M.Liška, M.Rulíšek, T.Mutina, P.Balhárek, J.Kocmich
Sestavs: O.Návrat – Z.Bortl, J.Kocmich, J.Tomášek, P.Matušik – M.Liška, T.Kocmich, R.Barvík, V.Berka – M.Rulíšek, T.Mutina – V.Růčka, P.Balhárek
Příští zápas nás čeká v neděli 21.5. od 16:00 proti FK Hodslavice.