Včerejší zápas starších žáků hodnotí trenér Martin Mikunda:

„Včera nastoupili žáci na poslední zápas své první sezóny ve starších žácích. Bohužel se zápas začal odvíjet pro nás špatně, kdy jsme v krátkém sledu inkasovali 3 góly a soupeř vedl 3:0. Poté jsme zlepšili hru a tlačili se dopředu, ale bez gólového efektu. Do konce prvního poločasu jsme inkasovali ještě dvakrát a první poločas skončil 0:5. Po změno stran jsme soupeři vstřelili gól a snížili jsme na 1:5. Ještě několikrát jsme zahrozili, ale bez gólového efektu. Soupeř do konce druhého poločasu vstřelil ještě 3 góly a zápas skončil 1:8. Z pohledu výsledku to vypadá jako jednoznačný zápas, ale na hřišti to tak nebylo, všem hráčům děkuji za tento zápas snažili se což si velice cením. Na zápas se jich dostavilo 21, což je skvělé pro další sezóny.

Po skončení zápasu měli hráči ukončení na hřišti, kdy všichni dostali pizzu a paní Kozarová připravila pro děti velice dobrou buchtu . Tréninky budou do konce června.

Celkově hodnotím první sezónu pozitivně a to hlavně jarní část, kdy se všichni rapidně zlepšili, za odvedené výkony jim moc děkuji. V nové sezóně budeme opět hrát 10+1 tedy na celé hřiště, jelikož po této sezóně skončili jen tři hráči – Jakub Kozar, Štěpán Purmennský a Lukáš Beránek, jelikož jsou ročník 2008 a ti již v další sezóně hrát nesmí, protože dovrší 15 let.“

TJ NIVA – TJ Klimkovice 1:8 (0:5)

branka: L.Beránek

Muži v sobotu přivítali v posledním zápase sezóny druhý FK Bílov , který si na postup do III. třídy bude muset zřejmě počkat ještě jednu sezónu. Druhé místo postupové letos nebude.

My jsme se sešli v plné sestavě, dokonce byl na lavičce i druhý gólman! Od začátku po celý zápas si dovolím tvrdit, že jsme byli lepším celkem. Soupeř v prvním poločase měl jednu velkou šanci, ale to bylo za celý zápas vše. Góly jsme stříleli jen my. První branku dal Radim Barvík, který byl na hranici šestnáctky úplně sám a střelou k levé tyči se nemýlil – 1:0! Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat a autorem byl Tomáš Kocmich, který měkkoučkým lobem přehodil hostujícího brankáře – 2:0! Bohužel to bylo z jeho strany ze zápasu vše, chvíli po brance musel odstoupit s tržnou ranou nad levým obočím, která si vyžádala 6 stehů!

Druhý poločas jsme začali tak, jako ten první a to tlakem, áje dlouho bez efektu. Až v 80. minutě se prosadil Michal Liška – 3:0! Poté za 3 minuty dvakrát utekl Viktor Berka a zaznamenal 2 branky a tím uzavřel naše vystoupení ve IV. třídě!

TJ NIVA – FK Bílov 5:0 (2:0)

branky: 2x V.Berka, R.Barvík, T.Kocmich, M.Liška

sestava: O.Návrat (J.Tomášek) – P.Matušik, J.Kocmich, Z.Bortl, V.Berka – M.Liška, T.Kocmich, L.Bajer, J.Slezák – M.Melichařík, J.Pavlica – M.Rulíšek, R.Paprskář, V.Růčka, R.Barvík, L.Novák

Ihned po zápase vypukly velkolepé oslavy titulu a postupu! Památeční trička nám udělalo Reklamní a grafické studio a dort upekla Cukrárna Veronika . Za obojí moc děkujeme!

Teď je týden od fotbalu pokoj a příští sobotu nás čeká exhibiční DERBY ku příležitosti 65. výročí založení klubu TJ Slavia Stachovice .